  • C3225C0G1H104J
C3225C0G1H104J
advertisement
Manufacturer No:
C3225C0G1H104J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-C3225C0G1H104J
Package:
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 5% 30 ppm/°C
Quantity:
In Stock : 17203
Step5Bar-code shipping tag
C3225C0G1H104J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    3.2mm