  • C3225C0G2J333J250AE
C3225C0G2J333J250AE
advertisement
Manufacturer No:
C3225C0G2J333J250AE
HK JDW NO:
769-C3225C0G2J333J250AE
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
C 0.033μF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 1860
Step5Bar-code shipping tag
C3225C0G2J333J250AE
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    0.033μF
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm