  • C3225C0G3A102J200AE
C3225C0G3A102J200AE
advertisement
Manufacturer No:
C3225C0G3A102J200AE
HK JDW NO:
769-C3225C0G3A102J200AE
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
C 1000pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 1000
Step5Bar-code shipping tag
C3225C0G3A102J200AE
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    1000pF
  • Thickness (Max)
    0.091 2.30mm