  • C3225CH2J822K125AA
C3225CH2J822K125AA
advertisement
Manufacturer No:
C3225CH2J822K125AA
HK JDW NO:
769-C3225CH2J822K125AA
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
C 8200pF 630V Ceramic Capacitor ±10% CH 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -25°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 11482
Step5Bar-code shipping tag
C3225CH2J822K125AA
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
    C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    CH
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    630V
  • HTS Code
  • Capacitance
    8200pF
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Height
    1.25mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm