  • C3225JB0J107MT
C3225JB0J107MT
advertisement
Manufacturer No:
C3225JB0J107MT
HK JDW NO:
769-C3225JB0J107MT
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
100μF 6.3V Ceramic Capacitor 20% 10% ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 17256
Step5Bar-code shipping tag
C3225JB0J107MT
  • Package / Case
    Ceramic
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    10% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Packing Method
    TR
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Temperature Characteristics Code
    JB
  • Multilayer
  • Size Code
    1210
  • Height
    2.5mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm