  • C3225X5R1C106MT
C3225X5R1C106MT
advertisement
Manufacturer No:
C3225X5R1C106MT
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-C3225X5R1C106MT
Package:
1210
Datasheet:
Description:
10μF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 1210
Quantity:
In Stock : 11072
Step5Bar-code shipping tag
C3225X5R1C106MT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7/13 INCH
  • Depth
    2.5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Height
    2mm
  • Length
    3.2mm