  • C3225X7R1C106M
C3225X7R1C106M
advertisement
Manufacturer No:
C3225X7R1C106M
HK JDW NO:
769-C3225X7R1C106M
Package:
Datasheet:
C3225X7R1C106M
Description:
10μF Ceramic Capacitor 20%
Quantity:
In Stock : 17551
Step5Bar-code shipping tag
C3225X7R1C106M
    Surface Mount
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2001
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    3.2mm