  • C3225X8L1H335K200AC
C3225X8L1H335K200AC
advertisement
Manufacturer No:
C3225X8L1H335K200AC
HK JDW NO:
769-C3225X8L1H335K200AC
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
C 3.3μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X8L 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 1900
Step5Bar-code shipping tag
C3225X8L1H335K200AC
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X8L
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm