  • C3337J5003AHF
C3337J5003AHF
advertisement
Manufacturer No:
C3337J5003AHF
Manufacturer:
Anaren
HK JDW NO:
70-C3337J5003AHF
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
RF Couplers Quadrature Coupling 3dB 3.3GHz to 3.805GHz 6-Pin
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C3337J5003AHF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Number of Pins
    6
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    Xinger®
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Max Power Dissipation
    4W
  • Construction
    COMPONENT
  • Frequency
    3.3GHz~3.7GHz
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    50Ohm
  • RF/Microwave Device Type
    90 DEGREE HYBRID COUPLER
  • Isolation
    22dB
  • Insertion Loss (dB)
    0.2 dB
  • Return Loss
    18dB
  • Coupler Type
    Standard
  • Coupling Factor
    3dB
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
3060A
3060A
3060A