  • C4520JB3A102K130KA
C4520JB3A102K130KA
advertisement
Manufacturer No:
C4520JB3A102K130KA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-C4520JB3A102K130KA
Package:
1808 (4520 Metric)
Description:
C 1000pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% JB 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Quantity:
In Stock : 7425
Step5Bar-code shipping tag
C4520JB3A102K130KA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    JB
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    1000pF
  • Case Code (Metric)
    4520
  • Case Code (Imperial)
    1808
  • Temperature Characteristics Code
    JB
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    1.3mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.059 1.50mm
  • Thickness
    1.4986mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1808 (4520 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C