  • C4532CH3F151K160KA
C4532CH3F151K160KA
advertisement
Manufacturer No:
C4532CH3F151K160KA
HK JDW NO:
769-C4532CH3F151K160KA
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
C 150pF Ceramic Capacitor ±10% CH 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 768
Step5Bar-code shipping tag
C4532CH3F151K160KA
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    CH
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3000V
  • Height
    1.6mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm