  • C4532X7R2E474M230KE
C4532X7R2E474M230KE
advertisement
Manufacturer No:
C4532X7R2E474M230KE
HK JDW NO:
769-C4532X7R2E474M230KE
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
C 0.47μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 741
Step5Bar-code shipping tag
C4532X7R2E474M230KE
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    1812 (4532 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    26.988746mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Soft Termination
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    3.2mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    2.5mm
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm
  • Thickness
    2.4892mm