  • C4532X7S3A103M160KA
C4532X7S3A103M160KA
advertisement
Manufacturer No:
C4532X7S3A103M160KA
HK JDW NO:
769-C4532X7S3A103M160KA
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
C 10000pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% X7S 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 10909
Step5Bar-code shipping tag
C4532X7S3A103M160KA
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    1812 (4532 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X7S
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    10000pF
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Temperature Characteristics Code
    X7S
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    1.6mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm