  • C4AQHLU5100P19J
C4AQHLU5100P19J
advertisement
Manufacturer No:
C4AQHLU5100P19J
HK JDW NO:
417-C4AQHLU5100P19J
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
CAP FILM 10UF 5% 600VDC RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C4AQHLU5100P19J
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Mfr
    KEMET
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    C4AQ-P
  • Size / Dimension
    1.260" L x 1.220" W (32.00mm x 31.00mm)
  • Tolerance
    ±5%
  • Applications
    Automotive; DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    10 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7 mOhms
  • Lead Spacing
    1.083" (27.50mm)
  • Voltage Rating - DC
    600V