  • C4AUJBW5700M3NJ
C4AUJBW5700M3NJ
advertisement
Manufacturer No:
C4AUJBW5700M3NJ
HK JDW NO:
417-C4AUJBW5700M3NJ
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
FILM, RADIAL, METALLIZED POLYPRO
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C4AUJBW5700M3NJ
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Mfr
    KEMET
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Series
    C4AU
  • Size / Dimension
    2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    70 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.3 mOhms
  • Lead Spacing
    2.067" (52.50mm)
  • Voltage Rating - DC
    700V