  • C4AUNBW5180M3LJ
C4AUNBW5180M3LJ
advertisement
Manufacturer No:
C4AUNBW5180M3LJ
HK JDW NO:
417-C4AUNBW5180M3LJ
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
FILM, RADIAL, METALLIZED POLYPRO
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C4AUNBW5180M3LJ
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Mfr
    KEMET
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Series
    C4AU
  • Size / Dimension
    1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
  • Tolerance
    ±5%
  • Applications
    Automotive; DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    18 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.8 mOhms
  • Lead Spacing
    1.476" (37.50mm)
  • Voltage Rating - DC
    1000V (1kV)