  • C5750X7R2E105M230KA
C5750X7R2E105M230KA
advertisement
Manufacturer No:
C5750X7R2E105M230KA
HK JDW NO:
769-C5750X7R2E105M230KA
Package:
2220 (5750 Metric)
Description:
C 1μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Quantity:
In Stock : 3350
Step5Bar-code shipping tag
C5750X7R2E105M230KA
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    480.014126mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    5mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Length
    5.7mm
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm
  • Thickness
    2.4892mm