  • C5750X7R2E334K160KM
C5750X7R2E334K160KM
advertisement
Manufacturer No:
C5750X7R2E334K160KM
HK JDW NO:
769-C5750X7R2E334K160KM
Description:
C 0.33μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Quantity:
In Stock : 1801
Step5Bar-code shipping tag
C5750X7R2E334K160KM
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
    2220 (5750 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    480.014126mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    5mm
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    2.3mm
  • Length
    5.7mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm