  • C905381600
C905381600
advertisement
Manufacturer No:
C905381600
Manufacturer:
Weidmuller
HK JDW NO:
872-C905381600
Package:
Datasheet:
C905381600
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 10-22AWG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C905381600
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Material - Insulation
    Polyamide (PA), Nylon
  • Published
    2011
  • Series
    ST
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Terminal Block
  • Type
    Feed Through
  • Number of Positions
    2
  • Color
    Beige
  • Number of Rows
    1
  • Voltage - Rated
    600V
  • HTS Code
  • Current Rating
    35A
  • Termination Style
    Bolt and Nut
  • Number of Levels
    1
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    10 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Number of Decks
  • Wire Gauge or Range - AWG
    10-22 AWG
  • Voltage - IEC
    800V
  • Number of Ways
  • Safety Approval
    UL; IEC; VDE; CSA
  • Wire Gauge or Range - mm²
    4mm2
  • Terminal Width
    10.2mm