  • CA0001100R0JR05
CA0001100R0JR05
advertisement
Manufacturer No:
CA0001100R0JR05
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CA0001100R0JR05
Package:
Axial
Datasheet:
CA0001100R0JR05
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 100Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CA0001100R0JR05
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Diameter
    4.32mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Weight
    649.997866mg
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CA
  • Size / Dimension
    0.170Diax0.460L 4.32mmx11.68mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm