  • CA000230R00KS73
CA000230R00KS73
advertisement
Manufacturer No:
CA000230R00KS73
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CA000230R00KS73
Package:
Axial
Datasheet:
CA000230R00KS73
Description:
Through Hole 30Ohms, 2W, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CA000230R00KS73
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Series
    CA
  • Size / Dimension
    0.170Diax0.630L 4.32mmx16.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    30Ohms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    2W
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Diameter
    4.32mm
  • Length
    16.002mm