  • CA3102E20-22SB01
CA3102E20-22SB01
advertisement
Manufacturer No:
CA3102E20-22SB01
HK JDW NO:
410-CA3102E20-22SB01
Package:
Datasheet:
CA3102E20-22SB01
Description:
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Panel Mount 6 Positions Crimp Silver Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Reverse Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
CA3102E20-22SB01
    Select All
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Number of Positions
    6
  • Gender
    Receptacle
  • Voltage - Rated
    50V
  • Fastening Type
    Reverse Bayonet Lock
  • Current Rating (Amps)
    22A 74A
  • Orientation
    N (Normal)
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Current Rating
    74A
  • Shell Finish
    Olive Drab Cadmium
  • Shell Size - Insert
    20-22
  • Contact Style
    Socket
  • Body Plating
    Cadmium
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Ratings
    Dust Tight, IP67, Waterproof
  • Contact Material
    Copper
  • Mount
    Flanges, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Mounting Feature
    Flange
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C