  • CA3106E22-21PXBF80
CA3106E22-21PXBF80
advertisement
Manufacturer No:
CA3106E22-21PXBF80
HK JDW NO:
410-CA3106E22-21PXBF80
Package:
Description:
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 3 Positions Crimp Silver Olive Drab Cadmium Bulk X Reverse Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
CA3106E22-21PXBF80
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Cable, Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MIL-DTL-5015, CA-B
  • Published
    2006
  • Feature
    Strain Relief
    Crimp
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    3
  • Voltage - Rated
    50V
  • Fastening Type
    Reverse Bayonet Lock
  • Current Rating (Amps)
    22A 245A
  • Orientation
    X
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Current Rating
    245A