  • CA3106R24-28PWF80A95
CA3106R24-28PWF80A95
advertisement
Manufacturer No:
CA3106R24-28PWF80A95
HK JDW NO:
410-CA3106R24-28PWF80A95
Package:
Description:
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 24 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk W Threaded
Step5Bar-code shipping tag
CA3106R24-28PWF80A95
    Copper
  • Contact Plating
    Silver
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MIL-DTL-5015, CA
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    24
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Fastening Type
    Threaded
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Current Rating (Amps)
    22A
  • Orientation
    W
  • Ingress Protection
    IP65 - Dust Tight, Water Resistant
  • Depth
    43.66mm
  • Current Rating
    22A
  • Shell Finish
    Olive Drab Cadmium
  • Shell Size - Insert
    24-28
  • Number of Contacts
    24
  • Max Current Rating
    22A
  • Plating
    Cadmium, Chromate
  • Length
    55.4mm