  • CA3108E24-28PZBF80
CA3108E24-28PZBF80
advertisement
Manufacturer No:
CA3108E24-28PZBF80
HK JDW NO:
410-CA3108E24-28PZBF80
Package:
Description:
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line), Right Angle 24 Positions Crimp Silver Olive Drab Cadmium Bulk Z Reverse Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
CA3108E24-28PZBF80
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line), Right Angle
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MIL-DTL-5015, CA-B
  • Published
    2013
  • Feature
    Strain Relief
    Crimp
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    24
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Fastening Type
    Reverse Bayonet Lock
  • Current Rating (Amps)
    22A