  • CA4058R1000JR05
CA4058R1000JR05
advertisement
Manufacturer No:
CA4058R1000JR05
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CA4058R1000JR05
Package:
Axial
Datasheet:
CA4058R1000JR05
Description:
100mOhm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CA4058R1000JR05
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CA
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±600ppm/°C
  • Resistance
    100mOhm
  • Composition
    Wirewound
  • Max Power Dissipation
    2.32W