  • CAB.M26.GLA.C72GZ
CAB.M26.GLA.C72GZ
advertisement
Manufacturer No:
CAB.M26.GLA.C72GZ
Manufacturer:
LEMO
HK JDW NO:
452-CAB.M26.GLA.C72GZ
Package:
Datasheet:
CAB.M26.GLA.C72GZ
Description:
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 26 Positions Solder Cup Gold Bulk B Push-Pull, Detent Lock
Quantity:
In Stock : 11265
Step5Bar-code shipping tag
CAB.M26.GLA.C72GZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Polysulfone (PSU)
  • Insert Material
    Polyetheretherketone (PEEK)
  • Backshell Material, Plating
    Polysulfone (PSU)
  • Operating Temperature
    -50°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    2P
  • Feature
    Backshell
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Solder Cup
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    26
  • Color
    Gray
  • Applications
    Automotive, Industrial, Medical, Testing Equipment & Measurement
  • Fastening Type
    Push-Pull, Detent Lock
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Orientation
    B
  • Shielding
    Unshielded
  • Ingress Protection
    IP50 - Dust Protected
  • Current Rating
    2A
  • Shell Size - Insert
    M26
  • Cable Opening
    0.209 ~ 0.283 (5.30mm ~ 7.20mm)