  • CAY16-183J4LF
CAY16-183J4LF
advertisement
Manufacturer No:
CAY16-183J4LF
HK JDW NO:
103-CAY16-183J4LF
Datasheet:
CAY16-183J4LF
Description:
Quantity:
In Stock : 4972
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CAY16-183J4LF
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    18kOhm
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.6mm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.062W
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    1
  • Size Code
  • Number of Resistors
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.062W
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm