  • CAY16-220J4LF
CAY16-220J4LF
advertisement
Manufacturer No:
CAY16-220J4LF
HK JDW NO:
103-CAY16-220J4LF
Datasheet:
CAY16-220J4LF
Description:
BOURNS - CAY16-220J4LF - Resistore Rete Fissa, 22 ohm, Serie CAY16, 4 Elementi, Isolato, 1206 [3216 Metrico], 8 Pin
Step5Bar-code shipping tag
CAY16-220J4LF
  • Depth
    1.6mm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.062W
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.062W
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Voltage - Rated
    50V
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V