  • CB-150.000MBE-T
CB-150.000MBE-T
advertisement
Manufacturer No:
CB-150.000MBE-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-CB-150.000MBE-T
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
CB-150.000MBE-T
Description:
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVPECL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CB-150.000MBE-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CB
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    150MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVPECL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    80mA
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
  • Operating Frequency
    150MHz
  • Rise Time-Max
    1ns
  • Fall Time-Max
    1ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm