  • CB2012T470MV
CB2012T470MV
advertisement
Manufacturer No:
CB2012T470MV
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-CB2012T470MV
Package:
0805 (2012 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CB2012T470MV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Series
    CB
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    90mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.81Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    11MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Rated Current-Max
    0.14A
  • Height Seated (Max)
    0.057 1.45mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C