  • CB3LV-3I-8M1920
CB3LV-3I-8M1920
advertisement
Manufacturer No:
CB3LV-3I-8M1920
HK JDW NO:
221-CB3LV-3I-8M1920
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
CB3LV-3I-8M1920
Description:
OSC XO 8.192MHZ HCMOS TTL SMD
Step5Bar-code shipping tag
CB3LV-3I-8M1920
  • Operating Frequency
    8.192MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Rise Time-Max
    8ns
  • Fall Time-Max
    8ns
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Oscillator Type
    HCMOS/TTL
  • Load Capacitance
    50pF
  • Max Supply Current
    12mA
  • Frequency Tolerance
    0.005%
  • Output Low Current-Max
    16mA
  • Height
    1.7018mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    8.192MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.7mm