  • CB5127-000
CB5127-000
advertisement
Manufacturer No:
CB5127-000
HK JDW NO:
790-CB5127-000
Package:
Datasheet:
Description:
HEATSHRINK 2 1/2" BLACK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CB5127-000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Material
    Polyolefin (PO)
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    HRHF
  • Part Status
    Active
  • Type
    Tubing, Flexible
  • Color
    Black
  • Shrinkage Ratio
    5.6 to 1
  • Shrink Temperature
    80°C
  • Diameter - Inner, Supplied
    2.500 (63.50mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.500 (12.70mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.120 3.05mm