  • CBRDFSH1-60 TR13
CBRDFSH1-60 TR13
advertisement
Manufacturer No:
CBRDFSH1-60 TR13
HK JDW NO:
154-CBRDFSH1-60 TR13
Package:
4-LDFN
Datasheet:
CBRDFSH1-60 TR13
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CBRDFSH1-60 TR13
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-LDFN
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    Schottky
  • Diode Type
    Single Phase
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    200μA @ 60V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    0.7V @ 1A
  • Current - Average Rectified (Io)
    1A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    60V