  • CBRDFSH2-40 TR13
CBRDFSH2-40 TR13
advertisement
Manufacturer No:
CBRDFSH2-40 TR13
HK JDW NO:
154-CBRDFSH2-40 TR13
Package:
4-LDFN
Datasheet:
CBRDFSH2-40 TR13
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CBRDFSH2-40 TR13
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-LDFN
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    Schottky
  • Diode Type
    Single Phase
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    200μA @ 40V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    0.52V @ 2A
  • Current - Average Rectified (Io)
    2A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    40V