  • CBRHDSH1-200 TR13
CBRHDSH1-200 TR13
advertisement
Manufacturer No:
CBRHDSH1-200 TR13
HK JDW NO:
154-CBRHDSH1-200 TR13
Package:
4-SMD, Gull Wing
Datasheet:
CBRHDSH1-200 TR13
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CBRHDSH1-200 TR13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, Gull Wing
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -50°C~125°C TJ
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2016
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Subcategory
    Bridge Rectifier Diodes
  • Technology
    Schottky
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Number of Elements
    4
  • Configuration
    BRIDGE, 4 ELEMENTS
  • Diode Type
    Single Phase
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50μA @ 200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 1A
  • Output Current-Max
    1A
  • Current - Average Rectified (Io)
    1A
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    20A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    200V