  • CBS1002428-RT
CBS1002428-RT
advertisement
Manufacturer No:
CBS1002428-RT
HK JDW NO:
165-CBS1002428-RT
Datasheet:
CBS1002428-RT
Step5Bar-code shipping tag
CBS1002428-RT
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Published
    2011
  • Series
    CBS (100W)
  • Size / Dimension
    2.40Lx2.28W x 0.50 H 61.0mmx57.9mmx12.7mm
  • Power (Watts)
    101W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Output Power
    100W
  • Current - Output 1
    3.6A
  • Height
    12.7mm