  • CBS2004803-F5
CBS2004803-F5
advertisement
Manufacturer No:
CBS2004803-F5
HK JDW NO:
165-CBS2004803-F5
Datasheet:
CBS2004803-F5
Step5Bar-code shipping tag
CBS2004803-F5
    Half Brick
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Series
    CBS (200W)
  • Size / Dimension
    2.46Lx2.31W x 2.05 H 62.5mmx58.7mmx52.0mm
    Isolated Module
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power (Watts)
    116W
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    76V
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    35A
  • Output Power
    200W
  • Current - Output 1
    35A
  • Height
    12.7mm
  • Length
    60.96mm
  • Width
    57.912mm