  • CBS3502424-T
CBS3502424-T
advertisement
Manufacturer No:
CBS3502424-T
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-CBS3502424-T
Package:
Half Brick
Datasheet:
CBS3502424-T
Description:
Quantity:
In Stock : 5814
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CBS3502424-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Half Brick
  • Weight
    85.048569g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Series
    CBS (350W)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    2.40Lx2.28W x 0.50 H 61.0mmx57.9mmx12.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    348W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    20V
  • Output Power
    350W
  • Current - Output 1
    14.5A
  • Height
    12.7mm