  • CC0201JPNPO8BN101
CC0201JPNPO8BN101
advertisement
Manufacturer No:
CC0201JPNPO8BN101
HK JDW NO:
898-CC0201JPNPO8BN101
Package:
Datasheet:
CC0201JPNPO8BN101
Description:
0.0001μF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 127573
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CC0201JPNPO8BN101
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
  • Published
    2017
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.0001μF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    0201
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Height
    0.3mm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm