  • CC0402KRX5R9BB474
CC0402KRX5R9BB474
advertisement
Manufacturer No:
CC0402KRX5R9BB474
HK JDW NO:
898-CC0402KRX5R9BB474
Package:
0402
Datasheet:
Description:
470nF Ceramic Capacitor 30 ppm/°C 0402
Quantity:
In Stock : 73268
Step5Bar-code shipping tag
CC0402KRX5R9BB474
  • Package / Case
    0402
  • Material
    Ceramic
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    50V