  • CC0603JRNPOYBN391
CC0603JRNPOYBN391
advertisement
Manufacturer No:
CC0603JRNPOYBN391
HK JDW NO:
898-CC0603JRNPOYBN391
Datasheet:
CC0603JRNPOYBN391
Description:
CC 390pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CC0603JRNPOYBN391
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    390pF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm