  • CC0603KRX7R9BB201
CC0603KRX7R9BB201
advertisement
Manufacturer No:
CC0603KRX7R9BB201
HK JDW NO:
898-CC0603KRX7R9BB201
Datasheet:
CC0603KRX7R9BB201
Description:
CC 200pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 39618
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CC0603KRX7R9BB201
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Composition
  • Capacitance
    200pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    800μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm