  • CC0603ZRY5V8BB334
CC0603ZRY5V8BB334
advertisement
Manufacturer No:
CC0603ZRY5V8BB334
HK JDW NO:
898-CC0603ZRY5V8BB334
Datasheet:
CC0603ZRY5V8BB334
Description:
CC 0.33μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -30°C~85°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 4647
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CC0603ZRY5V8BB334
    0603 (1608 Metric)
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    -20% +80%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Composition
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    Y5V
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm