  • CC0603ZRY5V9BB224
CC0603ZRY5V9BB224
advertisement
Manufacturer No:
CC0603ZRY5V9BB224
HK JDW NO:
898-CC0603ZRY5V9BB224
Datasheet:
CC0603ZRY5V9BB224
Description:
CC 0.22μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -30°C~85°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 739
Step5Bar-code shipping tag
CC0603ZRY5V9BB224
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Composition
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    Y5V
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm