  • CC0805JKNPOCBN470
CC0805JKNPOCBN470
advertisement
Manufacturer No:
CC0805JKNPOCBN470
HK JDW NO:
898-CC0805JKNPOCBN470
Datasheet:
CC0805JKNPOCBN470
Description:
CC 47pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CC0805JKNPOCBN470
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    47pF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm