  • CC0805JRNPOABN120
CC0805JRNPOABN120
advertisement
Manufacturer No:
CC0805JRNPOABN120
HK JDW NO:
898-CC0805JRNPOABN120
Datasheet:
CC0805JRNPOABN120
Description:
CC 12pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CC0805JRNPOABN120
    0805 (2012 Metric)
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Voltage
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Composition
  • Capacitance
    12pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm