  • CC0805JRNPOABN560
CC0805JRNPOABN560
advertisement
Manufacturer No:
CC0805JRNPOABN560
HK JDW NO:
898-CC0805JRNPOABN560
Datasheet:
CC0805JRNPOABN560
Description:
CC 56pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CC0805JRNPOABN560
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Voltage
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Composition
  • Capacitance
    56pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm