  • CC0805JRX7RABB332
CC0805JRX7RABB332
advertisement
Manufacturer No:
CC0805JRX7RABB332
HK JDW NO:
898-CC0805JRX7RABB332
Datasheet:
CC0805JRX7RABB332
Description:
CC 3300pF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 2928
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CC0805JRX7RABB332
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    3300pF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm