  • CC0805KKX7RBBB222
CC0805KKX7RBBB222
advertisement
Manufacturer No:
CC0805KKX7RBBB222
HK JDW NO:
898-CC0805KKX7RBBB222
Package:
0805
Datasheet:
CC0805KKX7RBBB222
Description:
2.2nF 500V Ceramic Capacitor 10% 0805
Step5Bar-code shipping tag
CC0805KKX7RBBB222
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm